Příběh

JAK TO VŠECHNO ZAČALO

IMG_7923
OD BALZÁMŮ NA RTY KE SVÍČKÁM

Za vznikem Bee Happy candles stojí Veronika Vacková, která se včelím voskem pracuje od roku 2017. Do vosku se zamilovala díky balzámkům na rty, které vyráběla jako vánoční dárky. V receptu podle kterého postupovala, figuroval včelí vosk, který tehdy získala od svého partnera včelaře v jehož rodině se chov včel předává z generace na generaci. Od té doby častěji a častěji stavěla na plotnu vodní lázeň, ve které rozpouštěla vosk. Začala se zajímat o jeho původ, složení a poslouchala vyprávění o životě včel. 

balzamky

 

Od výroby balzámků se postupně přesunula k včelím svíčkám, kterým chtěla dát moderní formu, která ji na zdejším trhu chyběla. Rozhodla se využít potenciálu včelího vosku a vytvořit z něj čistě přírodní a zároveň stylový doplněk interiéru. Benefitem včelích svíček je jejich barva a nezaměnitelná vůně, která umí navodit příjemné pocity tepla a bezpečí. Svíčky začala v říjnu 2018 prezentovat na svém instagramu, a díky jejich vřelému přijetí spustila o rok později tento eshop.

 

IMG_9858 

První svíčku odlila do sklenice s víkem, postupně se ale naučila i klasickou historickou techniku máčených kónických svíček, které se skvěle hodí na adventní věnce nebo narozeninové dorty. Na základě přání zákazníků začala tvořit i bezobalové čajovky a vedle toho také speciální svíčky pro milovníky psů. První psí svíčka vznikla na podzim roku 2019 a část peněz z jejího prodeje putuje na pejsky z Útulku Mělník. Na pozdim 2020 vznikla psí svíčka číslo dvě s Veroničinými autorskými ilustracemi psích plemen, která podporuje činnost spolku Hlas zvířat


IMG_8325

 

Své postřehy ohledně práce se včelím voskem si Veronika nenechává pro sebe, ráda se o své poznatky dělí na voskovacích workshopech.

 

IMG_5634

 

A PROČ BEE HAPPY CANDLES?

Ještě než Veronika vypustila svůj projekt do světa, potřebovala jej pojmenovat, což se zprvu vůbec nedařilo. Až do chvíle, kdy narazila na hrneček s nápisem "Bee happy". A název byl na světě! Přesně pocit štěstí a spokojenosti je to, co vám produkty Bee Happy candles mají navodit.

 

 

Chcete-li o Veroničiných svíčkách povědět na sociálních sítích, nebojte se použít hashtag #stastnasvicka. 

 

 

 

Zpět do obchodu